Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. W przyszłą niedzielę uroczystość Narodzenia Pańskiego.

W sobotę 24 grudnia Wigilia Narodzenia Pańskiego, zachowajmy tradycję i zwyczaje polskie podczas Wieczerzy Wigilijnej. W tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i alkoholu.

Pasterki w naszym kościele o godz. 22:00 i o godz. 24:00. W kaplicy szpitalnej przy ul. Walczaka Pasterka o godz. 22:00. Taca z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. bp. Wilhelma Pluty.

Pierwszy dzień Świąt, Msze Św. jak w niedzielę oprócz Mszy Św. o godz. 7:30. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Św. Szczepana Pierwszego Męczennika – Msze Św. jak w każdą niedzielę taca tradycyjnie przeznaczona na KUL.

Zapraszamy uczestnictwa w Roratach od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Zapraszamy dzieci, rodziców, młodzież, wszystkich naszych parafian, dzieci prosimy i zachęcamy, by przychodziły z lampionami. W piątek zakończenie Rorat.

Okazja do spowiedzi codziennie od godz. 17:00.

Przed Świętami Bożego Narodzenia, zwyczajem lat ubiegłych chcemy wspomóc paczką ubogie rodziny z naszej parafii, tradycyjnie przy chrzcielnicy Znajduje się DRZEWKO NDZIEJI, na którym zawieszone są kartki z informacją o rodzinie, taką paczkę możemy przygotować w naszych rodzinach i złożyć w zakrystii.

Ogłaszaliśmy o zakupie nowych figur do szopki oraz o możliwości ufundowania figury do Szopki Bożonarodzeniowej, ufundowana figura będzie posiadać tabliczkę fundacyjną z informacją DAR SERCA OD OFIARODAWCÓW, chętnych ofiarodawców zapraszamy po Mszy Św. do zakrystii lub kontakt z ks. Proboszczem

W poniedziałek 19 grudnia Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18:00.

W sobotę 24 grudnia swoje imieniny obchodzi ks. bp. Adam Dyczkowski. Polecamy ks. biskupa Bożej Opatrzności i opiece Matki Bożej.

Odwiedziny chorych z komunią Św. i opłatkiem w piątek 23 grudnia od godz. 9:30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii do czwartku.

PIELGRZYMKI W NASZEJ PARAFII:

Zapraszamy Parafian i Gości na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w pierwszym tygodniu Ferii Zimowych od 27 stycznia do 04 lutego 2017r., spotkania organizacyjne w każdą niedzielę o godz. 19:00 w salce na plebanii, kontakt i zapisy u ks. Artura. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 grudnia. Dzisiaj 18 grudnia o godz. 19:00 spotkanie z przedstawicielem biura pielgrzymkowego zapraszamy na spotkanie w salce na plebanii.

W przyszłym roku od 25 do 31 sierpnia, planujemy pielgrzymkę do FATIMY w roku Setnej rocznicy objawień, informacje i zapisy u ks. Artura i na tablicach ogłoszeń.

Tradycyjnie ministranci naszej parafii rozprowadzają poświęcone kartki Bożonarodzeniowe, w kruchcie kościoła, dochód przeznaczony jest na formację i wypoczynek ministrantów. Za włączenie się w akcje, wyrozumiałość i ofiarność serdeczne Bóg zapłać w imieniu ks. Michała opiekuna ministrantów i lektorów.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu, we wtorek i czwartek od godz. 16:00 – 17:00, w sobotę nieczynna. Otrzymaliśmy tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz naszą gazetkę parafialną „MAKSYMILIAN”, które możemy nabywać przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.

Po każdej Mszy Św. przy wyjściu z Kościoła rozprowadzane są poświęcone opłatki na stół wigilijny, dochód z rozprowadzanych opłatków przez członków grup parafialnych przeznaczony jest na remonty bieżące w parafii. W tym roku wyjątkowo nie rozprowadzamy opłatków w parafii po domach.

BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary na rzecz naszej parafii, Seminarium Duchownego, parafialnego oddziału „Caritas ”oraz na remonty w parafii. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego świętowania niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.