OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
19. 03. 2023r.

Wspomnienia Liturgiczne: w poniedziałek uroczystość św. Józefa Oblubieńca N.M.P.; – w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego na Mszy Świętej o godz. 9:00.

Kancelaria parafialna: czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00 oraz w sobotę od godz. 11:00 do godz. 12:00.

Spowiedź – przed każdą Mszą Świętą.

Nabożeństwa w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa – piątek godz. 17:00; Gorzkie Żale z nauką pasyjną – niedziela godz. 17:00. Ofiary składane podczas nabożeństwa, będą przeznaczone na kwiaty do Bożego grobu.

  1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu tzw. „laetare”.

  2. W środę nowenna do Matki Bożej N.P.

  3. Rekolekcje WIELKOPOSTNE w naszej parafii rozpoczniemy w V Niedzielę Wielkiego Postu. Poprowadzi je o. Oblat Wiesław Nowotnik.

  4. W najbliższą środę swoje rekolekcje rozpocznie młodzież naszej szkoły ZSTiO.

  5. Ministranci po Mszy Świętej rozprowadzają kartki świąteczne. Zapraszamy do zakupu.

  6. 20 marca o godz. 18.00 w naszej parafii odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

  7. Rada Konferencji Episkopatów Europy, kolejny już raz, wystąpiła z ogólnoeuropejską inicjatywą modlitewną „Łańcuch eucharystyczny”. Przez 39 kolejnych dni, poszczególne episkopaty będą podejmowały modlitwę, upraszając dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy. Kościół w Polsce będzie animował modlitewnie dzień 20 marca br. Tego dnia w gorzowskiej katedrze zostanie odprawiona Msza św. w intencji pokoju w Ukrainie.

  8. Polecamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

  9. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół, za pomoc i służbę na rzecz parafii.

  10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

ks. prałat Ryszard Przewłocki