OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna – 02 maja 2021 r.

 1. Dziś pierwsza Niedziela miesiąca. Za chwilę przed Najświętszym Sakramnetem, zegniemy nasze kolana, wypraszając łaski Bożego Wstawiennictwa dla nas, naszych najbliższych i całej wspólnoty parafialnej. Taca przeznaczona na prace bieżące i remonty w parafii.
 2. Zgodnie z obowiązującymi przepiasmi. Od 4 majazmienia się limit osób obowiązujący w miejscach kultu religijnego – max. 1 os na 15 m2. Tym samym w naszym kościele podczas nabożeństw może przebywać 95 os.
 3. W tym tygodniu, przypadają Dni Eucharystyczne, I Czwartek, Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. W czwartek i piątek od godz. 17.00.

I Czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji (ze względu na próbę dzieci komunijnych).

I Piątek.  Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 1. 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski katolicy na całym świecie zaproszeni są do duchowej łączności z sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze, oraz innymi sanktuariami maryjnymi na świecie, modląc się o ustanie pandemii . W minionym tygodniu, Ojciec Święty zapowiedzał maraton modlitewny pod hasłem: „Kościół modlił się nieustannie do Boga (Dz 12, 5)”.Transmisje będą dostępne na oficjalnych kanałach Stolicy Apostolskiej codziennie o godz. 18.00. Szczegółowy harmonogram celebracji w gablocie.
 2. Rozpoczynamy nabożeństwa ku czci NMP. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwa majowe codzennie o godz. 17.30, z wyjątkiem sobót, kiedy Litania będzie śpiewana po Mszy św. o godz. 9.00.
 3. Z uwagi na próby, przygotowujące dzieci do I Komunii świętej, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy zostanie odmówiona w czasie Mszy św. Wieczornej.
 4. Spotkanie Kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania z grupy Sebastiana w czwartek (6.05) po Mszy św. wieczornej ok. 18.45.
 5. W sobotę 8.05 Uroczystość św. Stanisława – patrona Polski. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyżnie.
 6. W niedzielę (9.05) po Mszy św. o godz. 13.30, spotkanie rodziców dzieci komunijnych.
 7. Od 5 maja w kościele, rozpoczną się próby przed I Komunią. W związku z obecną sytuacją zosotały one podzielone na mniejsze grupy. W środę klasa A o godz. 16.00; klasa B o 16.45. Czwartek klasa C o 16.00; klasa D o 16.45; w piątek, klasa E o 16.00; klasa F o 16.45. W sobotę o 16.00 klasa G; o 16.45. „Szkoły Rożne”, będą miały próby od 10 maja.
 8. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od 16-17 oraz sobotę 11-12.
 9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, dostępne przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii.
 10. Serdeczne Bóg zapłać składamy za wszelkie ofiary złożone na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego, Parafialnego oddziału CARITAS oraz wszystkim ofiarodawcom, którzy dokonują wpłat na konto parafialne i wspierają nas ofiarami w okresie pandemii