OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

XIXINiedziela Zwykła –

  1. Niedziela Adoracyjna, dziękujemy za ofiary składane na tacę, przeznaczone na prace bieżące i remonty w parafii.

  2. Jak wiemy, 28 czerwca Ojciec Święty Franciszek mianował ks. kan. Adriana Puta, proboszcza parafii konkatedralnej pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Święcenia biskupie nominat otrzyma w zielonogórskiej konkatedrze w najbliższą sobotę 13 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce.

Transmisję z uroczystości przeprowadzi TVP 3 Gorzów Wielkopolski.

Polecajmy biskupa nominata w naszych modlitwach, aby głosząc słowo Boże, udzielając sakramentów świętych i posługując w miłości owocnie towarzyszył ludowi Bożemu naszej diecezji.

  1. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego – święto patronalne naszej parafii. Uroczysta Suma Odpustowa wraz z procesją o godz. 12.00.

Zachęcamy do aktywnego włączenia się w oprawę tego wydarzenia. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów oraz przedstawicieli grup parafialnych do niesienia sztandarów i chorągwi.

  1. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna we wtorek od 16-17 oraz sobotę 11-12.

  2. Stowarzyszenie „Brata Krystyna” zaprasza na „Różaniec Fatimski” – modlitwie wynagradzającej za bluźnierstwa w obronie moralności dzieci. Spotkanie pod katedrą w sobotę 13.08 o godz. 15.00. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

  3. W przyszłą niedziele po każdej Mszy św. zbiorka do puszek na wsparcie uczelni katolickich: KUL-u oraz Instytutu Teologicznego w naszej diecezji.

  4. Istnieje możliwość wyjazdu do Częstochowy w dniu przybycia do Sanktuarium 40. Pieszej Pielgrzymki Gorzowskiej ( tj. w piątek 12.08). Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii.

  5. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela dostępne przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii.

  6. Serdeczne Bóg zapłać składamy za wszelkie ofiary złożone na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego, Parafialnego oddziału CARITAS oraz wszystkim ofiarodawcom, którzy dokonują wpłat na konto parafialne i wspierają nas swoimi ofiarami.