OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Zwykła –16 stycznia 2022 r.

 1. Trwa okres Kolędowy. Dziękujemy wszystkim, którzy okazali nam gościnę i skierowali swoje zaproszenia na wspólną modlitwę i błogosławieństwo rodzin i mieszkań.

W tym tygodniu – we wtorek o 18.00 – ostatnie spotkanie kolędowe podczas Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich, którzy poprzez ofiarę Mszy św. pragną wypraszać Błogosławieństwa dla swoich bliskich i domowników.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby osobistego błogosławieństwa i poświęcenia mieszkania, prosimy o bezpośredni kontakt z księżmi.

 1. W miesiącu styczniu kancelaria parafialna czynna tylko w sobotę od 10.00 – 11.00.

 1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę, modlitwę różańcową o godz. 17.15, poprowadzi róża MB Częstochowskiej.

 2. W czwartek – 20 stycznia – wspomnienie św. Sebastiana. Podczas Mszy św. wieczornej będziemy prosić o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla ks. wikariusza – solenizanta.

 3. W piątek obchodzimy Dzień Babci, w sobotę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwach o naszych przodkach.

 4. Diecezjalne obchody 36. rocznicy śmierci sługi Bożego bpa Wilhelma Pluty odbędą się w niedzielę 23 stycznia 2022 r. o godz. 12.00 w katedrze.

 5. Parafialny Oddział Caritas informuje, aby osoby chcące korzystać z pomocy żywnościowej Caritas, przekazały zaświadczenia z MOPS wraz z danymi kontaktowymi do skrzynki listowej domu katechetycznego lub wejścia głównego plebani.

Kryteria osób, do których będzie skierowana pomoc żywnościowa:

– osoby, których dochody netto nie przekraczają kryteriów dochodowych (1707,20 – os. samotne oraz 1320,00 osoby w rodzinie)

– bezdomni

– niepełnosprawni

-migranci, osoby obcego pochodzenia, mniejszości narodowe( w tym społeczności marginalizowane jak Romowie)

 1. Przypominamy o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych w przestrzeniach zamkniętych. Prosimy o dyscyplinę i dziękujemy za dotychczasową postawę.

 2. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela (koszt obu czasopism 8 zł.) dostępne przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii.

 3. Serdeczne Bóg zapłać składamy za wszelkie ofiary złożone na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego, Parafialnego oddziału CARITAS oraz wszystkim ofiarodawcom, którzy dokonują wpłat na konto parafialne
  i wspierają nas ofiarami w okresie pandemii.