OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela zwykła w roku liturgicznym – 16.02.2020r. 

 1. Dziś VI Niedziela zwykła w roku liturgicznym. Po Mszach Św. jak zapowiadaliśmy w ostatnią niedzielę dziś zbiórka do puszek na hospicjum. W przyszłą niedzielę spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania z grupy ks. Artura i z grupy ks. Sebastiana o godz. 13:30 w kościele.
 2. w sobotę święto Katedry św. Piotra Apostoła (możliwość zyskania odpustu nawiedzając kościół katedralny)
 3. Przypominamy, iż przed przyjęciem Komunii Świętej należy przyklęknąć albo wykonać głęboki pokłon oraz głośno odpowiadamy AMEN na słowa kapłana „Ciało Chrystusa”.
 4. W poniedziałek 17 lutego Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie w parafii Pierwszych Męczenników Polskich o godz. 18:00.
 5. W środę 19 marca Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17:15 rozpoczęcie Modlitwą Różańcową, Nowennę poprowadzi róża bł. Karoliny Kózkówny. Zachęcamy do pisania intencji na kartkach i składania przy ołtarzu Matki Bożej. Intencje Będą odczytywane podczas nabożeństwa.
 6. Zwolniły się nam dwa miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Pilnie poszukujemy do poniedziałku dwóch osób. Chętne osoby zapraszamy, informacje u ks. Artura
 7. Zapraszamy na 9 dniowe pielgrzymko – wczasy Królestwo Skandynawii, od 11-19 lipca 2020r. w programie: Rejs promem wycieczkowym Sztokholm, Helsinki, St. Petersburg. Zwiedzamy: Sztokholm, Helsinki, St. Petersburg, Ryga, Tallin, Kowno. Zapisy informacje w zakrystii liczba miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejsze zgłoszenia ze względu na rezerwacje miejsc na promie. Informacje i program u ks. Artura, w zakrystii i na tablicy ogłoszeń.
 8. Intencje mszalne możemy zamawiać przed lub po każdej Mszy Św. bez potrzeby udawania się do kancelarii.
 9. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00 i w sobotę od godz. 11:00 do godz. 12:00.
 10. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 12:30 w salce na plebanii.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Nowe tygodniki Niedzieli i Gościa Niedzielnego możemy nabywać przy wyjściu z kościoła bądź w zakrystii.. Serdeczne Bóg zapłać składamy za wszelkie ofiary złożone na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego, Parafialnego oddziału CARITAS oraz za ofiary złożone na remonty bieżące w Parafii.
 12. W związku z 100 rocznicą CUDU NAD WISŁĄ zrodziła się inicjatywa przygotowania i budowy pomnika upamiętniającego to historyczne wydarzenie zwycięstwa Polaków, którzy obronę przed najazdem bolszewików powierzyli Bogu. Pomnik ten ma stanąć przy ul. Władysława Jagiełły w Gorzowie Wlkp., na skwerze w pobliżu przystanku autobusowego i zabytkowych murów miejskich. Pragniemy zaprosić mieszkańców Gorzowa Wlkp. do włączenia się w inicjatywę społeczną przez złożenie podpisu na liście i poparcia budowy pomnika. Zebrane podpisy przekazane zostaną Radzie Miasta Gorzowa Wlkp.