OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Na XVII Niedzielę Zwykłą – 26.07.2020r. Gorzów Wlkp. 

1. Dziś 17 Niedziela Zwykła. Msze św. wg planu wakacyjnego 
(w lipcu i sierpniu w niedziele o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00 i 20:00, w dni powszednie o godz. 9:00 i 18:00).
2. Błogosławieństwo podróżujących i pojazdów z okazji przypadającego wczoraj wspomnienia św. Krzysztofa dzisiaj po każdej mszy św. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na pojazdy dla misjonarzy.
3. Różaniec przebłagalny za grzechy aborcji dziś o 14:00 na Placu Katedralnym.
4. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele (pomieszczenie zamknięte).
5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17:45, nowennę poprzedzimy różańcem o godz. 17:15, który poprowadzi róża pw. Matki Bożej Częstochowskiej.
6. Tegoroczna piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie w formie jednodniowych wędrówek 1 i 8 sierpnia (oraz pielgrzymowania duchowego. Szczegóły informacji 
w parafiach NMP Królowej Polski, Pierwszych Męczenników Polski, 
św. Antoniego i Stanisława „Biały Kościół” oraz katedralnej. Zapraszamy do pielgrzymowania a chętnych do wyruszenia na szlak informujemy o konieczności wcześniejszego zapisania się na listę u organizatorów – wymóg GIS).
7. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy by przy tej okazji wielu z nas podjęło abstynencję z intencją wyproszenia trzeźwości dla wszystkich Polaków. Na ołtarzu w kaplicy Matki Bożej zostanie wyłożona Księga Abstynencji, do której można wpisać te postanowienia.
8. W sobotę także 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o obrońcach Ojczyzny (1.08.1944).
9. W niedzielę, 2 sierpnia, odpust Porcjunkuli, (można zyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: spowiedź, Komunia św., odwiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy według intencji Ojca Świętego «por. WO, nad.33 §1 nr 5b»).
10. Kancelaria parafialna czynna wg planu (we wtorek i czwartek 
w godz. 16:00-17:00 oraz w sobotę w godz. 11:00-12:00).
11. Zachęcamy do lektury pracy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii 
do nabycia nowe numery Gościa niedzielnego i Niedzieli. 
12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na rzecz naszej parafii, Seminarium Duchownego i Parafialnego Oddziału Caritas.
13. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia zarówno dla tych, którzy chodzą do pracy jak odpoczywających na wakacjach 
i urlopach. Zachęcamy przy tym, aby korzystając z wolnego czasu nie zaniedbywać, 
a wręcz odwrotnie – ożywiać swoją relację z Bogiem.