Nasz propozycje dla dzieci

CHYBA KAŻDE DZIECKO LUBI ZABAWY


Gry z internetowego serwisu wydawnictwa Pasterz

Ponad 100 gier on-line

Gry dla dzieci

Ulubione piosenki (karaoke – podkład muzyczny + teksty)

Kolorowanki

WYBIERZ CZASOPISMA RELIGIJNE DLA DZIECI


Mały Gość Niedzielny

Promyczek Dobra – miesięcznik dla dzieci

Mały Przewodnik Katolicki

PROPOZYCJE DLA DZIECI W NASZEJ PARAFII


W naszej parafii jest kilka propozycji przygotowanych specjalnie dla dzieci.
Każde dziecko przyjmowane jest z wielką radością. ZAPRASZAMY

A: Zapraszamy do grup parafialnych (kliknij na grupę aby dowiedzieć się o niej więcej):

Oaza Dzieci Bożych – spotkania dla chłopców i dziewczynek na których przybliżamy się do Jezusa przy wsparciu animatora (świeckiego) w klimacie wzajemnej życzliwości

Eucharystyczny Ruch Młodych ERM – Spotkania prowadzone przez Siostry Urszulanki uczą życia Eucharystią i Ewangelią nie tylko od święta.

Wspólnota Wiara i Światło – Spotkania przeznaczone szczególnie dla umysłowo upośledzonych dzieci, młodzieży i dorosłych, ich rodziców i przyjaciół.

B: Bezpieczne, ciekawe i miłe spędzanie popołudnia – Świetlica Opoka

C: Jeśli lubisz śpiewać dla Boga i ludzi zapraszamy do Scholi parafialnej

D: Męskie grono nie musi być wulgarne o czym przekonasz się wśród Ministrantów, gdzie otoczy cię przyjaźń, wzajemny szacunek i wsparcie w dążeniu do doskonałości – Służba Liturgiczna

CIEKAWE PORTALE DLA DZIECI W RÓŻNYM WIEKU


Coś dla dzieci  w wieku przedszkolnym:

Pasterz – chrześcijańskie gry i zabawy
Gry i zabawy dla dzieci o tematyce chrześcijańskiej. Biblia multimedialna i inne multimedialne gry i zabawy mające na celu poznanie przez dziecko historii biblijnej. Ponadto wirtualne kartki, galeria rysunków, chrześcijańskie opowiadania i strony www, sklepik… 
 www.pasterz.pl/

Domowy przedszkolak – wspólna zabawa dla Rodziców i dzieci
www.domowyprzedszkolak.pl

Wiersze dla dzieci
Duży zbiór wierszy dla dzieci, w tym klasyka takich autorów jak np. Jan Brzechwa.
www.ewa.bicom.pl/dzieci/index.htm

Gulanty.pl – Rysunki dzieci, zdjęcia prac plastycznych, opowiadania dla dzieci
Rysunki dzieci i prace plastyczne tworzone przez dzieci. Każdy może umieścić swój własny rysunek oraz komentować prace innych. Rodzice mogą napisać coś dla dzieci lub o dzieciach. 
www.gulanty.pl

Sieciaki.pl
Sieciaki to witryna stworzona przez Fundację Dzieci Niczyje. Na stronie dzieci poznają wirtualne postacie – Sieciaki, które przez zabawę uczą pociechy bezpiecznie korzystać z Internetu.
www.sieciaki.pl

Kolorowanki dla dzieci
Serwis z bogatym zbiorem kolorowanek i innych zabaw dla dzieci (np. labirynty), które można wydrukować.
www.kolorowanki-dla-dzieci.pl

A teraz  Coś dla dzieci starszych w wieku szkolnym:

Anglomaniacy
W serwisie Angielski dla dzieci – Anglomaniacy uczniowie rozpoczynający przygodę z angielskim znajdą wesołe gry i zabawy językowe, piosenki i testy do nauki online, a także materiały do wydrukowania.
www.anglomaniacy.pl

Junior
Serwis dla dzieci i nastolatków zawierający informacje popularnonaukowe, recenzje gier i książek dla dzieci, porady na temat korzystania z Internetu
www.junior.reporter.pl

6ka.pl
kurs języka niemieckiego dla dzieci. Kurs jest płatny, jednak można zapisać się na kilka darmowych piewszych lekcji. Naucz się niemieckiego na szóstkę.
www.6ka.pl

Origami.art.pl
Strona o starej japońskiej sztuce składania papieru – Origami. Galerie figurek origami, schematy składania papieru, nowoczesne origami. Składanie papieru rozwinie każde dziecko umysłowo i manualnie.
www.origami.art.pl

A teraz  Coś dla dzieci nastolatków:

Tu jest bosko
Katolicki portal dla młodzieży pod patronatem ks. Bosko. Można w nim znaleźć wiadomości kulturalne, relacje z wydarzeń, informacje o koncertach i festiwalach, teksty i rozważania na podstawie Pisma Świętego, świadectwa, wysłać kartkę elektroniczną i pogadać na forum.
www.bosko.pl

Program Młodzież
Program Komisji Europejskiej skierowany do młodzieży oraz pracowników młodzieżowych. Cele to: przezwyciężanie uprzedzeń i stereotypów, przygotowywanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, pomoc młodzieży defaworyzowanej. 
www.mlodziez.org.pl

Wolna sobota
Serwis dla dzieci, młodzieży i rodziców. Informuje o imprezach, zajęciach dodatkowych, wycieczkach oraz innych formach spędzania wolnego czasu w Warszawie i okolicach.
www.wolnasobota.pl

Nasza DROGA
Strona Dwutygodnika Młodzieży Katolickiej „Nasza DROGA”. Na stronie można znaleźć wiele artykułów z archiwalnych wydań magazynu.
www.droga.com.pl

Dobry Portal
Portal dla młodzieży prowadzony przez Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży im. Józefa Tischnera. Znaleźć tutaj można artykuły i przemyślenia na temat społeczeństwa, psychologii, kultury, filozofii, wiary, sportu, historii. To także miejsce do zamieszczenie własnej poezji i innej twórczości.
www.dobryportal.com

Moje Konsumenckie ABC
Pomysłodawcą serwisu jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Strona powstała z myślą o dzieciach i młodzieży chcącej dowiedzieć się: na co zwracać uwagę podczas zakupów, jak sprawdzać informacje na opakowaniach, co zrobić z wadliwym produktem, jakie prawa i obowiązki mają konsumenci. Serwis zawiera pouczające gry Flash, rebusy, quizy, psychotesty.
www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl/

Na koniec  teraz  Coś dla Rodziców:

Fundacja KidProtect
Strona Fundacji KidProtect działającej na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Znaleźć tam można informacje, artykuły, raporty na temat zagrożeń dzieci w Sieci i sposobów przeciwdziałania im. 
www.kidprotect.pl

Maluchy.pl
Portal dla osób oczekujących potomstwa oraz rodziców dzieci w wieku 0-7 lat i osób oczekujących potomstwa. można w nim znaleźć m.in. artykuły i porady specjalistów na temat ciąży, porodu, zdrowia dzieci, przpisy na potrawy dla maluchów, wywiady ze znanymi osobami – rodzicami, pody prawne związane z ciążą i dziećmi. Rodzice mogą także porozmawiać ze sobą na czacie i forum internetowym.
www.maluchy.pl

Republika Dzieci
Problemy i niepokoje. Dziecko w kulturze. Porady i informacje. Magazyn internetowy dotyczący problematyki dzieci i rodziny. Porady dla rodziców i wychowawców. Dziecko w świecie współczesnym. Strona jest bardziej informacyjna niż poradnikowa.
www.republikadzieci.org

Smyki.pl
W serwisie smyki rodzice mogą zakładać swoje blogi i dzielić się radościami, smutkami i wspomnieniami na forum internetowym. Można założyć także stronę o swoim dziecku. Taka społeczność rodzicielska.
www.smyki.mjakmama24.pl/

eDziecko w serwisie gazeta.pl
Serwis magazynu „Dziecko”. Znajdziesz tam wiele porad i artykułów zarówno dla mam jak i ojców. Ciąża, poród, karmienie piersią, zdrowie noworodka, wychowanie dzieci, porady żywieniowe, pschotesty i więcej. Na forum możesz podyskutować z innymi rodzicami.
www.kobieta.gazeta.pl/edziecko/

ABC Gospodyni
Poradnik dla kobiet, które zajmują się domem. Ilość informacji zawarta w serwisie robi wrażenie. mnóstwo praktycznych porad pocąwszy od usuwania wszelkich plam, przepisów kulinarnych, zabaw dla dzieci, technik wyrobów rękodzielniczych aż po przewodniki internetowe dla Pań. Naprawdę warto zajrzeć. Na stronie także forum internetowe.
www.abcgospodyni.pl

eRodzina
Wszechstronny serwis dla rodziców dzieci w różnym wieku, od ciąży aż po wychowanie nastolatka, zdrowie i uroda, miłość i uczucie, antykoncepcja, życie małżeńskie. Przy serwisie działa oczywiście forum dyskusyjne.
www.erodzina.com

BEREK!
Centrum Rozwoju Dziecka
Strona zawierająca zabawy i zajęcia dla dzieci, które wspierają wszechstronnie rozwój najmłodszych. Zabawy są zróżnicowane pod względem merytorycznym, pozwalają rozwijać różnorodne umiejętności dziecka w zależności od wieku i stopnia rozwoju – społecznego, fizycznego i psychicznego. Organizacja imprez, pomoce i zabawki edukacyjne, szkolenia dla nauczycieli i więcej….
www.berek.pl/

Dla Dzieci
Portal dla dzieci, rodziców i wychowawców – ciekawe artykuły dla rodziców, gry i zabawy dla dzieci, zagadki umysłowe, kolorowanki, zajęcia plastyczne, konkursy wiedzy, scenariusze zajęć dla nauczycieli, origami, ciekawostki, humor szkolny, dobre książki, recenzje książek, życzenia na różne okazje, cytaty.
www.dla-dzieci.com.pl/

Dziecko w podróży
Portal poświęcony tematyce podróżowania z dziećmi. Dowiesz się jak podróżować z dzieckiem, poznasz ciekawe formy aktywnego wypoczynku z dziećmi, interesujące miejsca i atrakcje dla dzieci.
www.dzieckowpodrozy.pl

Wychowanie.pl
Portal edukacyjny dla nauczycieli wychowania do życia w rodzinie, wychowawców, pedagogów, rodziców. Sporo informacji, prezentacji pomocnych publikacji oraz dyskusje na forum. Autorskie scenariusze i konspekty nauczycieli.
www.wychowanie.pl

Dyżurnet.pl
Serwis, w którym możesz zgłaszać przestępstwa i podejrzenia o przestępstwa Internetowe. Serwis przekazuje informacje o przestępstwach odpowiednim służbom. Hotline powstał w ramach ogólnoeuropejskiego programu „Safer Internet Action Plan” Komisji Europejskiej, która wspiera organizację narodowych punktów kontaktowych ds. zwalczania nielegalnych treści w Internecie. 
www.dyzurnet.pl

ADHD.org
Portal poświęcony zespołowi nadpobudliwości psycho-ruchowej ADHD. Co to jest ADHD, jak je rozpoznać, praca z dzieckiem nadpobudliwym, sposoby terapii, leki, zjazdy i spotkania oraz inne porady na temat ADHD.
www.adhd.org.pl/

Miasto dzieci
Serwis zawiera informacje o imprezach dla dzieci oraz sporo propozycji kreatywnego spędzenia wolnego czasu. Znajdziesz tu informacje o przyjaznych dzieciom wydarzeniach, wycieczkach, muzeach, placach zabaw, restauracjach i przeróżnych zajęciach.
www.miastodzieci.pl

Rzecznik Praw Dziecka
Strona biura Rzecznika Praw Dziecka. Na stronie znajdziesz informacje jakimi sprawami zajmuje się Rzecznik, sprawozdania z jego działania, poznasz prawa dziecka i akty prawne z nimi związane. Zapoznasz się również z listą instytucji i programów międzynarodowych zajmujących się prawami dziecka.
www.brpd.gov.pl

Dlaczego
Serwis dla rodziców po stracie Dziecka oraz dla rodziców dzieci ciężko chorych, i niepełnosprawnych. Witryna należy do Organizacji Dlaczego, zarejestrowanej jako Koło przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci.
www.dlaczego.org.pl

SuperKid
Serwis edukacyjny dla dzieci i rodziców. Zawiera artykuły na temat wychowania dziecka, recenzje książek dla rodziców. Dzieci znajdą tutaj bajki, kolorowanki, rymowanki, zabawy uczące języków obcych, matematyki, ortografii, poszerzające wiedzę o świecie.
www.superkid.pl

Przedszkolak.pl
Portal nauczycieli i rodziców w wieku przedszkolnym. Zbiór wiedzy dla nauczycieli i rodziców na temat wychowania dziecka w wieku przedszkolnym. Charakterystyka wieku przedszkolnego. Dzieci w wieku przedszkolnym, inteligencja dziecka , dziecko i jego potrzeby. Na stronie takżę baza przedszkoli, forum dyskusyjne.
www.przedszkolak.pl

Bliźniaki.net
Strona rodziców i dla rodziców bliźniąt – rady i porady. Jak przeżyć z bliźniakami, pamiętniki pisane przez rodziców, ciekawostki, czat, Internetowy Klub Bliźniaka, sklepik, baza przedszkoli.
www.blizniaki.net

Zabawy Fundamentalne
Zabawy fundaMentalne” to program wspomagania rozwoju dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Adresowany jest do rodziców i opiekunów, którzy chcą współpracować z dzieckiem w celu osiągnięcia jego harmonijnego i wszechstronnego rozwoju. Zabawy dla dzieci, pomoce dydaktyczne.
www.zabawyfundamentalne.pl

Czas Dzieci
Portal CzasDzieci.pl to wiarygodne informacje jak i gdzie spędzić czas z dziećmi w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i na Śląsku. Przedstawia wydarzenia rozrywkowe i edukacyjne. Ponadto: aktualne repertuary: kin, teatrów; opisy sztuk i filmów dla dzieci granych w Twoim mieście, oferty muzeów i centrów kultury.
www.czasdzieci.pl

Tendea
Internetowa platforma pomagająca rodzicom znaleźć Nianię do Dziecka odpowiadającą ich wymaganiom. Oprócz tego istnieje możliwość wyszukania korepetytora czy też opiekunki do osoby starszej.
http://www.tendea.pl/