Drodzy Rodzice!

Ojciec Święty, Jan Paweł II, tak wspomina dzień swojej I Komunii Świętej:
„Mam jeszcze w pamięci ten dzień, kiedy w gronie rówieśników i rówieśnic przyjmowałem po raz pierwszy Eucharystię w moim parafialnym kościele”.
Przed nami 14 maja 2017 roku, niezapomniany dzień I Komunii Świętej, która będzie świętem nie tylko w Waszych rodzinach, ale i w naszej rodzinie parafialnej. Dlatego pragniemy, aby dzieci i całe rodziny należycie przygotowały się do przyjęcia najważniejszego Gościa – Jezusa.
Przed kilku laty przynieśliście Wasze dzieci do chrztu i tym samym zobowiązaliście się wychować je w wierze i w miłości do Pana Boga i drugiego człowieka. Przez pierwsze lata życia Waszych dzieci wypełnialiście to zadanie w domach. Okres szkolny dziecka to czas, kiedy obowiązek ten podejmują również katecheci i parafia.
„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” (Mk 10, 14).
I Komunia Święta jest więc okazją do podjęcia wspólnego działania rodziców i katechetów, w trosce o duchowe przygotowanie dzieci. Katecheza w szkole ma należycie przygotować dzieci do przyjęcia Jezusa i „zatrzymania” Go na zawsze w ich sercu, ale konieczna jest w tym procesie pomoc Wasza, rodziców. Jeśli tego chcecie, musicie otoczyć swoje pociechy ciepłem Waszej rodzicielskiej miłości i dać im przykład chrześcijańskiego życia.
Ważnym elementem duchowego przygotowania dzieci w domach jest codzienna modlitwa, szczególnie wspólna, rodzinna modlitwa wieczorna. Klękajcie z dziećmi do wspólnej modlitwy!
Nie można zapomnieć także o cotygodniowej niedzielnej Mszy Świętej. Msza Święta w naszej świątyni odprawiana jest dla dzieci przygotowujących się do sakramentu w każdą niedzielę o godz. 13:30. Nie rezygnujmy z tego obowiązku również wtedy, kiedy wyjeżdżamy poza miasto. Można tak zaplanować dzień, aby znaleźć czas na spotkanie z Jezusem w Eucharystii.

W duchowym przygotowaniu nie może zabraknąć też, w miarę możliwości, udziału dzieci i rodziców w nabożeństwach, takich jak: Różaniec, Roraty, Droga Krzyżowa czy nabożeństwa majowe. Przychodźcie z nimi do kościoła!
Liczymy na Wasz liczny udział!

Na czas wspólnego dążenia do Stołu Pańskiego dzieci i rodziców życzymy: Szczęść Boże!

Pierwsza Komunia Święta w parafii pw. Maksymiliana Marii Kolbe Polski w Gorzowie Wlkp. odbędzie się: 14. 05. 2017 r. – godz. 9.00 – grupa I, o godz. 11.00- grupa II.